T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ULUSAL BASINDAN AMASYAMIZA ZİYARET

ULUSAL BASINDAN AMASYAMIZA ZİYARET

7 Şubat 2016 Pazar günü Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın davetiyle ilimize gelen Habertürk Gazetesi’nden Aslıhan KARAGÖZ, Hürriyet Gazetesi’nden Mehmet ÖZDOĞAN, Magazinci.Com internet sitesinden Nurettin SOYDAN, Önce Vatan Gazetesi’nden Elif GÜNAY, Star Gazetesi’nden Soner CAN, Vatan Gazetesi’nden Melis GÜVENÇ, Yeni Şafak Gazetesi’nden Moustafa Tzampas CHASAN, Dünya Gazetesi’nden Nermin SAYIN, Yeni Yüzyıl Gazetesi’nden Hülya keskin ORUÇOĞLU ve Sabah Gazetesi’nden Tuba TOKGÖZ, organizasyon ekibinden Reyhan ÖZDEMİR ve Özlem İŞLER’ den oluşan ekibi Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz, OKA Amasya İl Koordinatörü Erdin GÜDEN, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat KIRLANGIÇ karşılamışlardır. Kahvaltıda bir araya gelinerek ilimiz turizmi hakkında konuşulmuş ardından misafirlere İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından müzeler ve tarihi mekanlar gezdirilerek ilimiz tarihi ve turizmi hakkında bilgiler verilmiştir.

Misafirlerimiz 8 Şubat 2016 tarihinde Amasya Valisi İ. Halil ÇOMAKTEKİN’i makamında ziyaret etmişlerdir. Nazik ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür eden Amasya Valisi İ. Halil ÇOMAKTEKİN, Amasya’nın binlerce yıllık tarihi ile Anadolu’nun kadim şehirlerinden biri olduğunu ifade ederek, bu eşsiz şehrin ulusal ve uluslararası platforma tanıtımını yapmak amacıyla birçok etkinlik yapıldığını belirtmiştir.

İlimizi ziyaret eden misafirlerimiz Amasya’nın tarihi ve kültürel yapısına hayran kaldıklarını ifade ederek, Amasya izlenimlerini görev yaptıkları yayın organlarında paylaşacaklarını belirttiler. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz tarafından misafirlere ilimize ait tanıtım materyalleri takdim edilmiştir.