T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İLİMİZDE KAZAKİSTAN VE TÜRKİYE DOSTLUK KONSERİ DÜZENLENDİ

Kazakistan’nın ünlü bestekarıTattimbet’in doğumunun 200. Yılı anısına ilimizde Amasya Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve TÜRKSOY işbirliği ile Kazakistan ve Türkiye Dostluk Konseri düzenlendi.
İlimize gelen Kazakistan ekibini İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz karşılamış, tarihi ve turistik yerleri gezdirerek ilimizin kültür ve turizmi hakkında bilgiler vermiştir.
             
12 Mart 2016 tarihinde Amasya Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Amasya Vali Vekili Ferhat BURAKGAZİ, Amasya Milletvekili Haluk İPEK, Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Merzifon Kaymakamı Ozan BALCI, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feda ÖNER, İl Kültür ve Turizm Müdürü, protokol üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda sanatsever katıldı.
            
Konser öncesinde Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi yaptığı konuşmada Amasya gibi tarih kokan güzel bir şehirde bulunmaktan büyük keyif aldıklarını dile getirdi. Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR ve Amasya Milletvekili Haluk İPEK ise Kazakistan ekibini burada ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
             
13 Mart 2016 Pazar günü Amasya Valisi İ. Halil ÇOMAKTEKİN ve Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Kazakistan Ankara Büyükelçisi ve gelen misafirler ile birlikte ilimizdeki müzeleri gezmişlerdir. İlimize gelen misafirlere Valimiz İ. Halil ÇOMAKTEKİN ilimizin tarihi ve turizmi ile ilgili bilgiler vermiştir. Daha sonra ilimizi ziyarete gelen Filipinler Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İl Kültür ve Turizm Müdürü tarafından karşılanmıştır.