T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

YEMEĞİ SANATA SERVİSİ ZARAFETE ÇEVİRENLER KONULU PROGRAM DÜZENLENDİ

YEMEĞİ SANATA SERVİSİ ZARAFETE ÇEVİRENLER KONULU PROGRAM DÜZENLENDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenme Hibe Programı II kapsamında düzenlenen ‘Yemeği Sanata Servisi Zarafete Çevirenler’ konulu program düzenlendi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç’ın ev sahipliğinde Amasya Büyük Oteli’nde düzenlenen programa Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Garnizon Komutanı Kr. Alb. Zafer UĞUR, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Baro Başkanı A. Melik DERİNDERE, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN, kurum müdürleri, meslek örgütleri, kursiyerler ve basın mensupları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan TSO Başkanı Murat KIRLANGIÇ, “Bugüne kadar turizm için yürüttükleri faaliyetlerden bahsederek, turizmde bir başarı hikâyesi yazmak istiyorsak şehrimizden memnun ayrılan turistler yaratmalıyız. Bunun için de hizmet kalitesini üst seviyede tutabilecek insan kaynağına, yani nitelikli ve kalifiye elemanlara ihtiyacımız var.” dedi. Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR de bir konuşma yaparak, turizm için kamu kesiminin yaptığı desteklerden bahsederken, özel sektörün de artık bazı çalışmaları yapması gerektiğini belirtti.

Programın önemine vurgu yapan Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ise şunları ifade etti: “Bugün çok önemli bir etkinlikte bir aradayız. Bu Proje, özellikle şehrimizin turizm şehri olması kültür turizm başkentlerinden birisi olması nedeniyle bizim için çok önemlidir. 2023 yılı marka şehirler vizyonuna uygun olarak yapılan çalışmalar kapsamında, turizm sektörünün ihtiyacı olan nitelikli eleman yetiştirmek amacı güden bu yolda ciddi bir fon sağlayan projedir. Bu projenin son kapanış etkinliğindeyiz. Bu kapsamında 90 tane kalifiye eleman yetiştirildi. Kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen başta Ticaret Odası teşkilatı olmak üzere tüm kesimlere sivil toplum örgütlerine teşekkür ederim. Bu projenin kapanış etkinliğinde bir araya gelip bu arkadaşlarımızla bir etkinlik yapacağız. Ben bu projenin ve bugün yapılan etkinliğin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yetişen arkadaşlarımızın turizm sektöründe ciddi katkılar sağlamasını diliyorum. Bu yapılan çalışmalarla birlikte İlimiz belirlediği turizm hedeflerine hep birlikte hepimizin gayretiyle ulaşmamızı diliyorum. Bu duygu düşüncelerle projede emeği geçenleri tebrik ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Konuşmaların ardından Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Baro Başkanı A. Melik DERİNDERE ile Ticaret ve Sanayi Odası Murat KIRLANGIÇ kursiyerlerle birlikte yemek hazırladılar. Daha sonra Türkiye’nin önde gelen jüri üyelerinden öğretim görevlisi şef Emrah Köksal ZENGİN, Haldun TÜZEL, Serkan KARAGÖZ ve Özlem MEKİK tarafından değerlendirilen yemekler katılımcıların beğenisine sunuldu. Programın sonunda jürinin sonuç belirlemesinin ardından ödüller verildi. Akabinde programa katkısı bulunan ve destekleyenlere plaket takdimi yapıldı.DSC_0006.JPG

DSC_0024.JPG

DSC_0031.JPG

DSC_0038.JPG

DSC_0045.JPG

DSC_0055.JPG

DSC_0071.JPG

DSC_0074.JPG

DSC_0079.JPG

DSC_0094.JPG

DSC_0101.JPG

DSC_0110.JPG

DSC_0131.JPG

DSC_0163.JPG

DSC_0169.JPG