T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ÖĞRENME ŞENLİĞİ


Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü projesi kapsamında bireylerin kendilerini geliştirme konusunda merak ve istek uyandırarak, öğrenmenin eğlenceli, kişiyi rehabilite eden yönünün fark edilmesini ve bireylerin öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmasını sağlamak amacıyla 28-29 Eylül 2017 tarihleri arasında İlimi Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü bahçesinde “Öğrenme Şenliği” düzenlenmiştir.

Açılışı Vali Yardımcımız Mehmet Ercan ASLANTAŞ tarafından yapılan etkinliğe Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Metin ORBAY, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Hakan KARAMAN, kurum amirleri, öğretmenlerimiz, öğrenciler ve vatandaşlarımız katılmıştır.

Ana teması ÖĞRENME olan şenlikte Kurumlarımız ve okullarımız tarafından açılan stantlarda branş ve mesleklerle ilgili uygulamalı gösteri ve eğitimler yapılmıştır. Halk Kütüphanesinin okuyuculara sunduğu güncel kitaplardan örnekler, ilimizin tarihi, kültürel ve gündelik yaşamından kesitler sunan fotoğraflar, çeşitli dillerde tanıtım materyalleri, tanıtım filmi ve arkeolojik kazıların nasıl yapıldığına dair kazı mizanseli ile Müdürlüğümüz ve bağlı birimlerimizin görev alanına ilişkin bilgilendirme çalışmaları yapılmış ve özellikle kazı deneyimlemesinin yapılabildiği arkeolojik kazı mizanseli yoğun ilgi görmüştür.


ÖŞ01.jpg

ÖŞ1.jpg

ÖŞ10.jpg

ÖŞ11.jpg

ÖŞ12.jpg

ÖŞ13.jpg

ÖŞ2.jpg

ÖŞ4.jpg

ÖŞ5.jpg

ÖŞ6.jpg

ÖŞ7.jpg

ÖŞ8.jpg

ÖŞ9.jpg