T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İLİMİZDE “DÜNYAYA HÜKMEDEN SULTAN KANUNİ” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ


İLİMİZDE “DÜNYAYA HÜKMEDEN SULTAN KANUNİ” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

 

Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Şehzade Salonu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Amasya Belediye Başkanlığı, Medeniyet ve Kültür Derneği, Manisa Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Amasya Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri “15 Temmuz Ruhu” nun yaşatılması ve necip milletimizin tarihi değerleri ile buluşması amacı ile hazırlanan ”Şehzade Şehirler Projesi” kapsamında Tarihçi Yazar Talha UĞURLUEL’in konuşmacı olarak yer aldığı “Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni” konulu konferans gerçekleştirildi.

 

Konferansa Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ve eşi Funda VAROL Hanımefendi, Garnizon Komutanı Zafer UĞUR ve eşi Afife UĞUR, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR ve eşi Hilal ÖZDEMİR, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Konferansta, Tarihçi ve Yazar Talha UĞURLUEL “Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni” adlı sunumunu gerçekleştirdi. Akıcı bir üslupla geçen ve izleyicilerin büyük beğenisini kazanan konferansın sonunda Talha UĞURLUEL’e teşekkür ederek çiçek veren Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, gençlerimize tarih bilinci aşılamanın önemine vurgu yaparak, tarihimizi tüm gerçeklikleriyle öğrenen genç nesillerin geleceğe emin adımlarla yürüyeceğini söyledi. Programın ardından Talha UĞURLUEL okuyucularıyla buluşmuştur.DSC_002.JPG


DSC_003.JPG


DSC_004.JPG


DSC_005.JPG


DSC_006.JPG


DSC_007.JPG


DSC_008.JPG


DSC_009.JPG


DSC_010.JPG


DSC_011.JPG


DSC_012.JPG


DSC_013.JPG


DSC_014.JPG


DSC_015.JPG


DSC_016.JPG


DSC_017.JPG


DSC_018.JPG


DSC_019.JPG


DSC_020.JPG


DSC_021.JPG


DSC_022.JPG


DSC_023.JPG