T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BİR MİLYON ÖĞRENCİ SİNEMA İLE BULUŞUYOR


Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında “Bir milyon öğrenci sinema ile buluşuyor” projesi kapsamında iş birliği yapılarak Türkiye’de öncelikle sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrencilerin sinemayla buluşması hedeflenmektedir. Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunan bu proje, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ortaklığıyla yürütülmektedir.

Proje kapsamında Amasya Park AVM de yapılan açılışa Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL, Garnizon Komutanı Zafer UĞUR, Başsavcı Erol ÇELİK, Rektör Prof. Dr. Metin ORBAY, İl Jandarma Komutanı Selami AKŞİT, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜNEŞ, Kültür Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN ve öğrenciler katıldı.

İlimizden de 6091 öğrencinin sinemaya gitmesini sağlayacak proje de " Ertuğrul 1890", "İksir', 'Evliya Çelebi", "Ölümsüzlük Suyu", "Son Mektup" ve "120" filmleri gösterildi.

Proje Aralık 2017 tarihine kadar sürecek.


SN1.JPG

SN2.JPG

SN3.JPG

SN4.JPG

SN5.JPG

SN6.JPG
SN7.JPG

SN8.JPG

SN9.JPG