T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ÖĞRENME ŞENLİĞİ


       Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Öğrenme Şenliği Projesi kapsamında bireylerin kendilerini geliştirme konusunda merak ve istek uyandırarak, öğrenmenin eğlenceli, kişiyi rehabilite eden yönünün fark edilmesini ve bireylerin öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmasını sağlamak amacıyla 27-28 Eylül 2018 tarihleri arasında İlimiz Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü bahçesinde “Öğrenme Şenliği” düzenlenmiştir.

       Açılışını Valimiz Dr. Osman VAROL ve Eşleri Funda VAROL tarafından yapılan etkinliğe İl Kültür ve Turizm Müdür V. Hakan KARAMAN, kurum amirleri, öğretmenlerimiz, öğrenciler ve vatandaşlarımız katılmıştır.

        Ana teması ÖĞRENME olan şenlikte Kurumlarımız ve okullarımız tarafından açılan stantlarda branş ve mesleklerle ilgili uygulamalı gösteri ve eğitimler yapılmıştır. ilimizin tarihi, kültürel ve gündelik yaşamından kesitler sunan fotoğraflar, çeşitli dillerde tanıtım materyalleri, tanıtım filmi ve arkeolojik kazıların nasıl yapıldığına dair kazı mizanseli ile Müdürlüğümüz ve bağlı birimlerimizin görev alanına ilişkin bilgilendirme çalışmaları yapılmış ve özellikle kazı deneyimlemesinin yapılabildiği arkeolojik kazı mizanseli yoğun ilgi görmüştür.


Ö1.jpg

Ö10.jpg

Ö11.jpg

Ö12.jpg

Ö13.jpg

Ö14.jpg

Ö15.jpg

Ö16.jpg

Ö17.jpg

Ö18.jpg

Ö19.jpg

Ö2.jpg

Ö20.jpg

Ö21.jpg

Ö22.jpg

Ö3.jpg

Ö4.jpg

Ö5.jpg

Ö6.jpg

Ö7.jpg

Ö8.jpg

Ö9.jpg